Обсъжда се възможността да бъде създадена многогодишна национална програма за финансиране на проекти за превенция срещу бедствия, стана ясно след среща на премиера Николай Денков с областните управители. На нея е било решено местните управници да прегледат критичните точки в своите райони, нуждаещи се от спешно финансиране чрез механизмите на Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане.
България потъна в скръб за жертвите от голямото наводнение
Животът постепенно се нормализира в засегнатите от наводнението места
Заради трагедията в община Царево регионалното министерство и Агенция “Пътна инфраструктура” започват проверки на всички мостове в страната по разпореждане на министър-председателя. Резултатите трябва да бъдат ясни до 45 дни.
“Отсега е ясно, че три от четирите жертви са свързани със срутването на моста в Царево. Защо е станало това, трябва да кажат техническите експертизи”, коментира Николай Денков. Междувременно Окръжната прокуратура в Бургас образува досъдебно производство на основата на достатъчно данни за извършено престъпление, довело до смъртта на четирима души при наводненията по Южното Черноморие.
Българското Министерство на външните работи (МВнР) предупреждава сънародниците ни за предстояща национална стачка на железопътния транспорт в Италия, която ще се проведе от 21:00 ч. на 2 октомври до 20:59 ч. на 3 октомври 2025 г. Очакват се..
В Световния ден на музиката членовете на Пловдивското певческо дружество "Ангел Букорещлиев" стегнаха куфарите и се отправиха към Брюксел. Там, на 2 октомври от 19:00 ч., на най-стария светски хор в България му предстои да изнесе..
"Подобаващо за това, което момчетата направиха, за заряда, с който ни дариха, за това, че ни припомниха, че трябва да се радваме на нашите общи успехи – спортни и всякакви други. За това, че заедно можем да постигнем чудеса, независимо дали..
Българският гений в сферата на хумора, особено когато се касае за обществено важни теми, винаги се е отличавал. Така например абревиатурата ДАИ –..
На 6 и 7 октомври в Пловдив се провежда 9-ата Глобалната конференция за винен туризъм. Организатори са Министерството на туризма в партньорство със..
Въведени са извънредни мерки за сигурност във ваканционното селище "Елените" заради очакваните валежи в понеделник, 6 октомври. Докато продължава..