Нов образователно-културен комплекс ще бъде построен в София, съобщиха от Организацията на евреите в България “Шалом”.
Освен организации на общността, новата сграда ще събере под един покрив училище “Роналд Лаудер” и детска градина “Ган Балаган” и в нея ще учат над 600 деца и младежи. Предвидено е също изграждането на модерен STEM център, в който ще се използват високи технологии в процеса на образование. В комплекса ще се помещава и една от най-големите библиотеки в столицата.
През октомври учениците от бъдещия комплекс ще организират кампания за залесяване и облагородяване на района.
Първата копка на сградата на ъгъла на улиците “Димитър Петков” и “Цар Симеон” ще направят днес кметът Йорданка Фандъкова, американският посланик Кенет Мъртън, районният кмет Савина Савова и председателят на “Шалом” проф. Александър Оскар.На кръгла маса в Университета за национално и световно стопанство днес експерти ще търсят решения на проблема с шарката по овцете и козите в страната. Заразата от шарка по дребните преживни животни се разраства, като се разпространява основно в..
В сряда, 13 август, минималните температури ще са от 18 до 23°, в София – 18°. През деня ще е слънчево. Ще духа слаб, в Дунавската равнина и източните райони от страната – умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат от 32..
Министърът на външните работи Георг Георгиев прие делегация, представляваща Йорданската асоциация на завършилите български университети в състав д-р Хайдар Ибрахим Али, председател на Управителния съвет, инж. Набил Ал-Бакри, координатор на..
В четвъртък минималните температури ще са от 16° до 21°, в София – 18°. През деня, над по-голямата част от страната ще е слънчево. В следобедните часове..
Английската граматика обърква българските ученици, защото те често пренасят нейните правила върху родния си език, каза за БТА Евелина Гечева от "Академика..
През последните дни по Южното Черноморие има няколко фатални инцидента с удавени туристи , съобщава БНТ. Силният североизточен вятър и мъртвото течение..