Очаква се днес в Европейския парламент да бъде гласувана кандидатурата на Илиана Иванова за следващ еврокомисар на България. Кандидатурата вече беше гласувана в две комисии и Председателският съвет на Европарламента взе решение за закриване на процедурата по изслушването на кандидатката ни. Пред журналисти председателите на парламентарните комисии оцениха изслушването като "отлично".
Предвижда се Иванова да бъде назначена за еврокомисар по иновациите, научните изследвания, културата, образованието и младежта до края на мандата на тази ЕК през 2024 г.
В брой 47 на предаването слушайте: Западно- и средноевропейският митрополит Антоний за работата сред българските общности зад граница и православието като духовен мост между културите; 22-годишният Георги Грозев учи тромпет в Гент и прославя..
С премиера Росен Желязков обсъдихме плана на ЕС за нова стратегия за Черно море, която Еврокомисията ще представи скоро. Това съобщи комисарят по разширяването Марта Кос, която е на официална визита в София. "Черноморският регион е изключително важен за..
В четвъртък , 17 април, ще бъде предимно слънчево. След обяд над планинските райони в западната половина от страната ще има временни увеличения на облачността, но само на изолирани места там ще превали краткотраен дъжд. Вятърът ще е от..
Розов пеликан се превърна в истинска атракция за жителите във Варна. Стотици хора го срещат в района на Морската гара в града и бързат да публикуват..
Българската православна църква, начело с Патриарх Български и Софийски митрополит Даниил и членовете на Светия Синод, отправи към вярващите християни..
Българският патриарх и Софийски митрополит Даниил поздрави с "Христос воскресе!" и в пасхалното си слово акцентира на призванието на православните..