Статична е картината на обществените нагласи. Електоралната подкрепа спрямо партиите и оценката за държавните институции са сходни с резултатите от проучване през юли, сочат данни на агенция "Тренд".
ГЕРБ остава първа политическа сила с подкрепа от 24,9%. Следва коалиция “Продължаваме промяната” - “Демократична България” с 18,3%. Партия “Възраждане” е третата с подкрепа от 16,1%. Четвърти са ДПС с 13,4%. На пета позиция е БСП с поддръжка от 8,7%. „Има такъв народ“ имат 4,2 на сто.
31% от запитаните искат нови парламентарни избори. 47 на сто не желаят предсрочен вот. Одобрението за кабинета е 22%, а неодобрението - 68%. 36% са доволните от поведението на президента, докато 52% са недоволните.
Представителното проучване е по поръчка на в-к „24 часа“.
Чуждестранните студенти в България предпочитат да се обучават в Медицинските университети в София, Пловдив, Варна и Плевен, както и в Софийския университет "Св. Климент Охридски" . През академичната 2024/2025 година броят на чуждестранните студенти в..
Богата програма с кинопрожекции и огнено шоу, по случай Международния ден на младежта , подготвя Община Варна. Събитията ще се проведат на 12 август от 16:00 до 23:00 ч. на входа на Морската градина . В рамките на предвидената празнична програма ще..
До 29 август 2025 г. варненци и гости на черноморския град могат да посетят пътуващата изложба "Следи от изчезване" в местния Природонаучен музей. Изложбата е част от кампания, посветена на опазването на редки и застрашени животински видове в България...
Силното земетресение, с магнитуд над 6 по Рихтер, което разтърси в неделя, в 19,53 ч., Западна Турция беше усетено почти в цяла България. Дежурният..
В "България днес" на 11 август слушайте: 04:56 Актуално от българските общности по света 15:50 Съвременното лице на един древен град – как..
При строително-ремонтни дейности на Северната сграда (откъм ул. "Оборище") на Националната художествена академия в София е намерен античен тегулен гроб –..