На 16 септември в гр. Шабла се провежда празник на плодородието. Представители на всички населени места от общината ще покажат плодовете на своя труд и на природата в Градския парк на Шабла. В програмата са включени конкурси за най-едри зеленчуци, най-добре аранжиран щанд, най-богат щанд, най-вкусни местни и национални ястия и много други. Изложението има състезателен характер и е с награди за победителите.
„Самата година не беше чак толкова плодородна заради липсата на валежи – коментира кметът на Шабла Мариян Жечев пред БНР. - В цяла България валеше, а тук нямаше такива. И предвид това някои от културите, които традиционно се отглеждат, нямат най-добрите добиви, но пък земеделците казват - "На сушава година няма болести“. Така че сме оптимисти" – казва Мариян Жечев. За празника на плодородието в града пристигат и различни фолклорни изпълнители, предвидена е богата фолклорна програма. Ще има ревю на народни носии с тема "Носи я", ще бъде демонстриран и традиционен начин за мачкане на грозде.
Снимки: Община Шабла
В понеделник над по-голямата част от страната ще бъде предимно облачно и на отделни места ще превали. Минималните температури ще бъдат между 4° и 9°, в София – около 6°, а максималните – между 13° и 18°, малко по-ниски по крайбрежието на морето, в София..
" Дълбоко съм натъжен от новината за ужасяващата ракетна атака срещу центъра на град Суми на Цветница ", написа премиерът Росен Желязков в социалната мрежа Х. Министър-председателят заявява, че сърцето му е съпричастно към жертвите, техните..
Граждани се събраха на протест и днес в памет на 12-годишната Сияна, загинала в катастрофа, този път пред столичния храм "Св. Александър Невски". Продължават масовите демонстрации в цялата страна срещу смъртоносното поведение на шофьорите по пътищата...
Последните дискусии в Съвместната историческа комисия между България и Северна Македония бяха напълно безплодни поради позицията на колегите от..
Бургас е домакин на 16-то издание на Sauvignon Selection (Селекция Совиньон) – основно направление в програмата на Concours Mondial de Bruxelles и един..
Военният научноизследователски кораб НИК 421 "Св. св. Кирил и Методий" се звърна след успешна трета мисия до Антарктида. Корабът акостира на Морската..