Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Външно министерство препоръчва да не се пътува до Иран

Снимка: БГНЕС

Министерството на външните работи (МВнР) препоръчва българските граждани да преустановят пътуванията си до Иран, освен при крайна необходимост. Това се посочва в съобщение на Ситуационния център на министерството.  

„При крайна необходимост от пътуване през предстоящите седмици намиращите се на територията на Ислямска република Иран български граждани следва да проявяват предпазливост, да се информират предварително за ситуацията и да избягват места, където има струпвания на големи групи хора“, съобщиха от министерството. Обръща се внимание, че използването на снимачна техника (смартфони, фотоапарати, видеокамери и др.) в близост до райони на напрежение може да бъде повод за задържане или друга рискова ситуация. При нужда от съдействие българските граждани могат да се свържат с посолството на Република България в Техеран.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Ще има разкъсана облачност с есенни температури

Във вторник минималните температури ще са от 5 до 10°, по морето и до 13°, в София – 6°. През деня ще преобладава слънчево време. Следобед над крайните североизточни райони облачността ще се увеличи и на места там ще превали дъжд. Вятърът ще е..

публикувано на 29.09.25 в 18:30

България представи туристическия си потенциал на най-голямото изложение в Япония

Министерството на туризма участва в най-значимото международно туристическо изложение в Япония - Tourism Expo Japan, което се проведе в периода 25-28 септември 2025 г. в изложбена зала Aichi Sky Expo в Нагоя, префектура Айчи, Япония. България беше..

публикувано на 29.09.25 в 15:55

Все повече българи пътуват в чужбина, най-предпочитана е Гърция

Пътуванията на българи в чужбина през август 2025 г. са 1,079 милиона или с 19,4% повече в сравнение с август 2024 г. Това показват данните на Националния статистически институт. Най-често сънародниците ни са пътували до Гърция (314,8 хил.),..

публикувано на 29.09.25 в 14:37