Премиерът акад. Николай Денков поздрави първокласниците, които на 15 септември прекрачват прага на училището за първи път. Той пожела на децата да се насладят на този ден, откъдето започва изцяло нов път в живота им. "Искам да пожелая на всички ученици честит първи учебен ден! Искам да им пожелая заедно със своите приятели, с помощта на учителите, да преминават заедно, уверено пътеките на новите умения и знания", казва Денков. "Искам да уверя учителите, че обществото ги подкрепя, уважава труда им и институциите ще бъдат с тях във всички трудности", увери той.
Денков призова родителите да работят заедно с учителите, защото без общи усилия, няма да има положителен резултат. Министърът на образованието проф. Галин Цоков пожела на учениците, които влизат в училище да бъдат горди и щастливи на този истински празник.
В понеделник над по-голямата част от страната ще бъде предимно облачно и на отделни места ще превали. Минималните температури ще бъдат между 4° и 9°, в София – около 6°, а максималните – между 13° и 18°, малко по-ниски по крайбрежието на морето, в София..
Граждани се събраха на протест и днес в памет на 12-годишната Сияна, загинала в катастрофа, този път пред столичния храм "Св. Александър Невски". Продължават масовите демонстрации в цялата страна срещу смъртоносното поведение на шофьорите по пътищата...
Патриарх Даниил отслужи Света литургия в катедралата "Св. Александър Невски" по случай празника Вход Господен в Йерусалим. Днешният ден отбелязва тържественото влизане на Исус Христос в свещения град. След като възкресил Лазар, Божият син отишъл в..
Последните дискусии в Съвместната историческа комисия между България и Северна Македония бяха напълно безплодни поради позицията на колегите от..
Бургас е домакин на 16-то издание на Sauvignon Selection (Селекция Совиньон) – основно направление в програмата на Concours Mondial de Bruxelles и един..
За безопасността на пътя не е достатъчна само промяна на закона, мерките трябва да бъдат много повече, каза пред журналисти председателят на Народното..