Мигрантският натиск е в пъти по-голям в сравнение с м.г., съобщи в Елхово вътрешният министър Калин Стоянов. Само през последното денонощие са осуетени 980 опита за нелегално влизане в страната ни.
“Има дни, в които бройката на недопуснатите нелегални мигранти варира между 1400 и 1500 на денонощие. Успяхме да намалим и задържанията във вътрешността на страната”, заяви министърът. Той добави, че се обсъжда възможността лагерът за мигранти в Елхово отново да отвори врати.
Според Калин Стоянов в момента има крещяща нужда от високопроходими автомобили и специална техника за охрана на държавната граница. Очаква се в началото на 2024 г. да бъдат доставени 160 автомобила.
Близо 700 са непопълнените бройки в щата на “Гранична полиция”.Село Хотанца, община Русе е домакин на " Празник на Хотанската сарма " – кулинарно-фолклорен фестивал, организиран от читалище "Светлина-1928". Началото е в 11:00 ч. на 1 ноември на централния селски площад. Програмата обхваща конкурс за най-вкусна..
В докторската градина зад Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в София цари необичаен "мрак" и веселие. Пространството е превърнато в страховито, но атрактивно градско селище, посветено на Хелоуин, като тази година празникът продължава до 2..
С редица събития в цяла България се отбелязва Денят на народните будители. В деня, в който отдаваме почит на българските книжовници, просветители, борци за национално освобождение, съхранили през вековете духовните ценности на нацията и нейния..
София се сдоби с ново културно убежище. Phenomena е първият в България музей, посветен на връзката между наука и изкуство. Пространството представя..
България ще участва в престижния песенен конкурс "Евровизия", който през 2026 г. ще отбележи своето 70-о издание. Завръщането е част от стремежа на..
Съюзът на артистите в България изразява категорична подкрепа към музикантите от Симфоничния оркестър на Българското национално радио по искането им за..