“Аз с терористи не преговарям”. Така премиерът Николай Денков коментира заявения от зърнопроизводителите национален протест по повод възобновения внос на украинска продукция и отказа им да се срещнат с него. Министър-председателят окачестви аргумените на земеделците като “напълно несъстоятелни”.
“Не може секторът да твърди, че няма грижа от държавата при положение, че над 2 млрд. лв. държавата дава; не може да се отнася с пренебрежение към европейските изисквания при положение, че тракторите, с които искат да запушат пътищата, са купени с европейски средства; не могат да казват, че не ги интересува Европа при положение, че повечето от средствата, които получават като субсидии и помощи, са европейски”, заяви Николай Денков. Той посъветва зърнопроизводителите да се откажат от европейските средства и тогава да слагат забрани за украинските стоки.
Според премиера диалог е необходим, но пътя към преговорите в Министерския съвет трябва да намерят зърнопроизводителите. По думите му, в началото е имало опит за диалог, но в един момент браншът е променил подхода, използвайки фалшиви аргументи, за да откаже преговорите.
“През последните два дни започнаха да се държат като терористи. Използват фалшиви аргументи, поставят искания незабавно да се случи това: "Ако не го направите, ние ще блокираме държавата." Аз с терористи не преговарям, очаквам да дойдат на масата и да преговаряме по същество”, заключи министър-председателят.
До 29 август 2025 г. варненци и гости на черноморския град могат да посетят пътуващата изложба "Следи от изчезване" в местния Природонаучен музей. Изложбата е част от кампания, посветена на опазването на редки и застрашени животински видове в България...
При строително-ремонтни дейности на Северната сграда (откъм ул. "Оборище") на Националната художествена академия в София е намерен античен тегулен гроб – част от Източния некропол на Антична Сердика. Ядрото на некропола е разположено под и около..
Силното земетресение, с магнитуд над 6 по Рихтер, което разтърси в неделя, в 19,53 ч., Западна Турция беше усетено почти в цяла България. Дежурният сеизмолог в Националния институт по геофизика, геодезия и география към Българската академия на науките,..
През последните дни по Южното Черноморие има няколко фатални инцидента с удавени туристи , съобщава БНТ. Силният североизточен вятър и мъртвото течение..
Министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов, откри вертолетно летище в Кърджали, съобщи пресцентърът на МЗ. Площадката е на територията на..
Четиринадесетото издание на Международния кулинарно-фолклорен фестивал "Банатски вкусотии – традициите на моето село" ще се проведе на 16 август 2025 г.,..