Часове след като направи категоричното изявление, че с терористи не преговаря, премиерът Николай Денков заяви, че ще покани зърнопроизводителите “за следваща среща” и изрази надеждата те да се отзоват.
Повод за раздора е възобновеният внос на украинско зърно, срещу който земеделците започват масови протести от понеделник. Представители на бранша бяха поканени на разговор днес в Министерския съвет, но с официално писмо до премиера отказаха да участват.
Николай Денков за зърнопроизводителите: Аз с терористи не преговарям
“Проблемите не се решават със заплахи и стачки, а когато се седне на масата и се обсъждат конкретни числа кой какво е получил, какво е загубил и какво очаква”, подчерта Николай Денков. Той каза още, че не е запознат с думите на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, който призова и двете страни да спрат с тежките квалификации и да седнат на масата за преговори.
Министерството на туризма участва в най-значимото международно туристическо изложение в Япония - Tourism Expo Japan, което се проведе в периода 25-28 септември 2025 г. в изложбена зала Aichi Sky Expo в Нагоя, префектура Айчи, Япония. България беше..
Пътуванията на българи в чужбина през август 2025 г. са 1,079 милиона или с 19,4% повече в сравнение с август 2024 г. Това показват данните на Националния статистически институт. Най-често сънародниците ни са пътували до Гърция (314,8 хил.),..
Нарамили най-свидното и стиснали детска ръка, стотици хора всеки ден бягат от войни, диктаторски режими, глад в търсене на справедлив живот. Мнозина от тях така и не успяват да стъпят на лелеяния бряг, погубени от морските вълни, а другите се..
Във вторник минималните температури ще са от 5 до 10°, по морето и до 13°, в София – 6°. През деня ще преобладава слънчево време. Следобед над крайните..
Министерството на туризма участва в най-значимото международно туристическо изложение в Япония - Tourism Expo Japan, което се проведе в периода 25-28..
Нарамили най-свидното и стиснали детска ръка, стотици хора всеки ден бягат от войни, диктаторски режими, глад в търсене на справедлив живот. Мнозина..