На конференцията на Военния комитет на НАТО в Осло началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов е поставил въпроса за необходимостта от създаване на координационен център на Алианса за Черно море и е потвърдил готовността на страната ни да бъде негов домакин. Визирайки обстановката в Черно море, той е изтъкнал, че Русия показва незачитане на установените международни правни норми.
Част от дискусиите на форума бяха посветени на ситуацията в Украйна. Адмирал Емил Ефтимов е заявил, че предоставянето на помощ за нападнатата страна трябва да се осъществява в контекста на плановете за модернизация на въоръжените сили и за възстановяване на запасите от материални средства.
Вторият събор на боба с наденицата обещава незабравим празник на вкуса и фолклорните традиции в село Житница (Южна България). На красивите поляни на местната конна база на 7 септември се събират любители на автентичната кухня, за да оценят по..
От днес до 12 септември НАТО ще проведе в страната ни едно от най-мащабните и комплексни учения за управление при извънредни ситуации – BULGARIA 2025, съобщи МВР. Домакин ще бъде Центърът за професионално обучение към Главната дирекция “Пожарна..
Село Крепост, община Димитровград, става кулинарна столица на традициите на 7 септември 2025 г. , когато приютява една от най-ароматните ни кулинарни изяви – Празникът на крутмача. Това е автентично българско сирене, приготвяно по старинна..
По случай днешния Ден на Съединението на Княжество България с Източна Румелия политиците отправиха послания за единение. България празнува..
В "България днес" на 05 Септември слушайте: 02:12 - Иван Иванов и Александър Василев стигнаха полуфиналите на Откритото първенство на..
През нощта времето над страната ще остане предимно ясно с разкъсана висока облачност, но след полунощ над крайните източни райони ще започне да се..