Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Румен Радев ще се изкаже на 78-ата сесия на Общото събрание на ООН

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Президентът Румен Радев, който е на работно посещение в Ню Йорк, САЩ, начело на българската делегация в рамките на 78-ата сесия на Общото събрание на ООН, ще направи изказване в рамките на Общия дебат на сесията. 

Изказването се предвижда за около 19.00-19.30 часа българско време, а темата на дебата е „Възстановяване на доверието и възобновяване на глобалната солидарност: ускоряване на действията по Дневен ред 2030 г. и неговите цели за устойчиво развитие за постигане на мир, просперитет, прогрес и устойчивост за всички“.

На 21 септември президентът Радев ще проведе среща с  генералния секретар на ООН Антониу Гутериш.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В Лондон освещават новия български храм "Свети Йоан Рилски"

Празничното богослужение по освещаването на новия български православен храм в Лондон възглавява Негово Светейшество българският патриарх Даниил, който вчера отслужи и Възкресна вечерня, а храмът и пространството около него се изпълниха от стотици..

публикувано на 23.02.25 в 10:05

Български младежи ще опознават Европа чрез безплатно пътешествие с влак

558 българи на 18-годишна възраст ще могат да осъществят мечтано пътешествие с влак из Европа, да се учат от други култури и да изграждат нови приятелства. Те са избрани да получат безплатна карта за пътуване от кампанията DiscoverEU. За есенното ѝ..

публикувано на 23.02.25 в 10:05

Българо-македонската комисия по историческите въпроси не отчита напредък

Без напредък е преминало заседанието в Скопие на комисията по исторически и образователни въпроси между България и Северна Македония, предаде БТА. На 21 и 22 февруари комисията за пореден път е обсъждала как в македонските учебници за 7-и клас е..

публикувано на 23.02.25 в 10:00