Тракторите на протестиращите земеделци няма да влизат в София, съобщи за БНР председателят на Националната асоциация на зърнопроизводителите Илия Проданов. Но недоволните от аграрната политика производители остават в протестна готовност пред столицата.
Браншовите организации са обсъдили предложенията, които след тричасови преговори получиха от правителството. Ако комитетът на земеделския протест подпише споразумение с правителството и всички техни искания са удовлетворени, протестиращите ще се разотидат.
Земеделците се събират в 10 часа в Долни Богров, за да изчакат подписването на меморандума.
След два дни на пътни блокади и демонстрации премиерът Николай Денков обяви, че вносът на слънчоглед от Украйна ще бъде временно спрян до договаряне с Киев на конкретни вносни квоти. По условията за внос на останалото украинско зърно властта ще преговаря с Брюксел, като се обсъждат и допълнителни средства за подпомагане на сектора. Правителството ще отпусне над 63 млн. лв. помощи на земеделците, които да компенсират техните загуби, причинени от войната в Украйна, обеща финансовият министър Асен Василев.
Около 90% от антиките, заловени по време на международна операция срещу мрежа за трафик на културни ценности, ще бъдат върнати в България. Това заяви пред "Нова телевизия" зам.-министърът на културата Тодор Чобанов. България е координирала мащабна..
България заема 11-о място в световния индекс за тази година на компанията Surfshark - Digital Quality of Life 2025, при предходна 18-а позиция. Индексът има за цел да проучва и проследява цифровото благополучие на страните по пет признака: достъпност на..
В редица градове на България днес ще се проведат шествия под надслов "Нито една повече" по повод Международния ден за елиминиране на насилието над жени. В шествията ще се включат и от Българския фонд за жените. От фонда посочват, че за 2025 г...
Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен..
В сряда минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и..
В програмата на Радио България на 26 ноември слушайте: 01:38 – Актуално от България и сънародниците по света 12:48 – Даниела..