Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Международен фолклорен фестивал "Море от ритми" в Балчик

Снимка: moreotritmi.com

Над 1000 души, пазители на българския дух и традиции, се събират в черноморския град Балчик от 21 до 24 септември за Международния фолклорен фестивал "Море от ритми". Ще участват също така певци и танцьори от Румъния – на живо, и от Норвегия и Дания – чрез видео.

Ще бъде представен автентичен и обработен фолклор, както и 150-годишна носия от Ямболско, съхранявана от няколко поколения. Програмата допълват уличка на занаятите, работни ателиета, детски кът за оцветяване.

В първия и последния ден на събитието по главната улица от Морска гара до фестивалната сцена пред Общината ще премине дефиле с носии. На 21 септември дефилето е от 17.00 ч. от площад Рибарски.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

БНР и БТА с урок по сътрудничество и единомислие

Точно месец след като Българското национално радио отбеляза тържествено своя 90-годишен юбилей, историята продължава своя диалог с нас, нейните автори. Със специално събитие-среща на 25 февруари в Мраморното фоайе на общественото радио беше открита..

публикувано на 26.02.25 в 10:55
Владимир Перев и Маринела Величкова

Общественото радио е първият мост към македонските българи след 1992 г.

За „отварянето” през радиото между България и Северна Македония веднага, след като България призна отделилата се от Югославия млада държава, разказаха от Скопие кореспондентът на БТА Маринела Величкова и журналистът Владимир Перев. Те се включиха..

публикувано на 26.02.25 в 09:55

Оркестърът за народна музика на БНР с турне в страната

Оркестърът за народна музика на Българското национално радио под диригентството на маестро Димитър Христов подготвя пролетно турне през март. Специални гост-солисти на "Оркестъра от солисти" в концертите ще бъдат певците Петя Панева и Димитър..

публикувано на 26.02.25 в 06:00