Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кирил Петков:

Българските служби се задействат едва след като други ни посочат шпионите

Кирил Петков
Снимка: БГНЕС

Докато българските служби не заработят по проактивен начин, националната ни сигурност ще бъде подложена на риск. Тази констатация направи пред Нова тв съпредседателят на “Продължаваме промяната - Демократична България” Кирил Петков по повод емблематични случаи от последните дни.

Петима българи са обвинени във Великобритания в шпионаж в полза на Русия

Съдбата на Руската църква в София ще бъде решена от Руската православна църква

Не може Северна Македония да има по-добра информация за руските шпиони в България отколкото нашите служби. Не е нормално първо английските служби да казват “Тези българи са руски шпиони” преди ние да знаем за тях”, заяви политикът. По думите му, това доказва, че службите ни за сигурност винаги се задействат вследствие на чуждо откритие за хора, които пребивават в страната ни или са българи.

Кирил Петков подчерта, че чуждестранните служби са знаели преди българските за присъствието на шпиони у нас, както и че ДАНС е допуснала пропуск относно случаите с експулсираните трима свещеници от Руската църква в София и петимата ни сънародници, обвинени от Великобритания за шпионаж в полза на Русия.




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 3 юли 2025 г.

България днес - 3 юли 2025 г. В "България днес" на 3 юли слушайте: 05:10 -  За проблемите на българските..

публикувано на 03.07.25 в 19:00

Горещ петък с температури до 38 градуса

В петък, 4 юли, ще бъде слънчево и горещо с максимални температури между 33° и 38°, в София – около 33°. По Черноморието ще бъде слънчево. Ще духа слаб, в следобедните часове до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат..

публикувано на 03.07.25 в 18:15

Протестите на младите лекари обединяват, а тези за еврото поляризират българите

86,4% от българите подкрепят протестите на младите лекари и медицинските специалисти за по-високо възнаграждение. На обратното становище са 7,3%. 5,8% не са запознати, а има и незначителен дял на затрудняващи се да отговорят. Това е практически..

публикувано на 03.07.25 в 17:56