Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Топъл понеделник с температури до 30 градуса

Снимка: БТА

През нощта облачността ще бъде разкъсана и до сутринта на места в северозападните и планинските райони все още ще вали дъжд. Минималните температури ще бъдат между 14° и 19°, в София - около 16°. В понеделник над източната половина от страната ще бъде предимно слънчево. На запад на отделни места в планинските райони за кратко ще превали. Ще духа умерен, временно силен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 25° и 30°, в София - около 25°.

Над планините от Западна България облачността ще бъде значителна, но само на отделни места ще вали дъжд. На изток ще бъде предимно слънчево. Ще духа умерен, временно силен вятър от изток-североизток. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 18°, на 2000 м - около 12°.

По Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа умерен, временно силен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат 25°-27°, а на морската вода – 23°-25°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала, на север – 4 бала.

Предимно облачно с валежи от дъжд ще бъде времето над по-голямата част от Балканите. Значителни количества ще има в Сърбия, Северна Македония и Гърция. В североизточните райони ще бъде слънчево и без валежи. В Атина и Букурещ ще бъде 30 градуса, в Истанбул – 28, в Белград – 25.

Над по-голямата част от Британските острови и Скандинавието ще бъде предимно облачно с валежи от дъжд. Ще преобладава слънчево време в по-голямата част от континента с изключение на страните от Бенелюкс, северозападните райони на Франция, Австрия, Унгария и Полша, където ще има временни увеличения на облачността. Над Апенинския полуостров ще има краткотрайни интензивни валежи от дъжд на места в южните райони. В Рим ще бъде 28 градуса, в Мадрид – 27, в Париж – 22, във Виена, Мюнхен и Москва – 20, в Стокхолм и Санкт Петербург – 17.

В Чикаго ще бъде 23 градуса, в Мелбърн – 21, в Ню Йорк – 17, в Кейптаун – 16.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Температурите ще са без промяна, очакват се валежи над Южна България

В четвъртък  минималните температури ще са от 15° до 22°, в София – 16°. През деня, от югозапад на изток-североизток ще се развива мощна купесто-дъждовна облачност, ще има кратки валежи с гръмотевици. Главно в Южна България валежите ще са интензивни,..

публикувано на 30.07.25 в 20:04

Напусна ни Константин Иванов - изтъкнат журналист международник

На 87-годишна възраст, на 28 юли т. г. е починал един от най-изтъкнатите журналисти международници в България – Константин Иванов . За тъжната вест съобщи на сайта си Съюзът на българските журналисти . " Константин Иванов имаше едно от най-ярките..

публикувано на 30.07.25 в 17:17
Кадър от с. Плоски

Силният вятър разнася горските пожари в Пирин планина

Огнеборци и доброволци успяха да спасят санданското с. Плоски от големия пожар, който бушува в Западната част на Пирин планина вече пети ден . Във вторник около 23,30 ч. започна евакуация на 500 жители. Част от тях отидоха при близки и роднини, други..

публикувано на 30.07.25 в 10:05