С усилията на България и още 7 страни от ЕС бе приет по-лекият вариант на новия стандарт Евро-7 за емисиите от бензинови и дизелови двигатели.
Италия, България, Чехия, Франция, Унгария, Полша, Румъния и Словакия се противопоставиха на началния проект, като нереалистичен и с отрицателно въздействие върху инвестициите в автосектора при прехода към електроколи. Франция и Италия, които имат мощна автопромишленост заявиха, че стандартът застрашава европейската конкурентноспособност в сектор, където работят 14 млн. европейци.
Евро-7 ще замени Евро-6 от 2025 г. и ще е задължителен за всички продавани нови превозни средства. Той въвежда и по-високи стандарти за автомобилните батерии. На Съвета по "Конкурентоспособност" в Брюксел, зам.-министърът на икономиката и индустрията Ивайло Шотев подчерта, че в различните страни членки има различна достъпност до електромобили и Евро-7 ще увеличи търсенето на коли втора употреба.
В понеделник преди обед ще преобладава слънчево време. Следобед главно в южната половина от страната ще превали. Минималните температури ще бъдат между 6° и 11°, в София – около 6°, а максималните – между 16° и 21°, в София – около 18°. В..
Официалният старт на летния туристически сезон ще бъде даден на 31 май в Поморие. С избора на града домакин Министерството на туризма поставя фокус върху насърчаването на разнообразен и устойчив туристически продукт, съчетаващ природни ресурси,..
Българска делегация, водена от министъра на правосъдието Георги Георгиев, присъства на интронизацията на архимандрит Гавриил като игумен на Зографския манастир в Света гора. Българска делегация е в Атон за патронния празник на Зографския..
ХХ-ата Международна конференция на Българската асоциация на хирурзите, гастроентеролозите и онколозите (БАХГО) събра в София видни специалисти в..
Официалният старт на летния туристически сезон ще бъде даден на 31 май в Поморие. С избора на града домакин Министерството на туризма поставя фокус върху..
Българска делегация, водена от министъра на правосъдието Георги Георгиев, присъства на интронизацията на архимандрит Гавриил като игумен на Зографския..