В резиденция „Бояна“ в София вицепремиерът и министър на външните работи Мария Габриел ще открие Годишната конференция на министъра на външните работи с ръководителите на задграничните представителства на България. Конференцията под надслов „България в многополюсния свят: предизвикателства, приоритети, решения“ ще събере извънредните и пълномощни посланици, постоянните представители в международните организации и генералните консули на България.
Ще бъдат обсъдени сигурността и отбраната, върховенството на правото, присъединяването на България към Шенген и към Еврозоната, възможностите на културната дипломация, работата с българските общности зад граница и др.
Българинът Борислав Паунов спечели наградата за най-добър актьор на филмовия фестивал PROMA в Румъния за ролята си в "Шоколад" на режисьора Орлин Милчев, предаде БТА. Черно-белият късометражен филм разказва за малкия Боби, който..
"Осъждаме непровокираното нарушаване на въздушното пространство". Това каза по повод вчерашното навлизане на дронове в полското въздушно пространство премиерът Росен Желязков, който е на посещение в град Симитли. "Нашата позиция е ясна и в съгласие..
В брой 63 на предаването, първи след лятната ваканция, слушайте: Българистиката в Грузия прави малки, но уверени крачки – интервю с ръководителя на българския лекторат в Тбилиси Ивана Петкова Пловдивчанката Донка Ангъчева е едно от..
В сряда минималните температури ще са от 13 до 18°, в София – 15°. През деня ще преобладава слънчево време, с разкъсана средна и висока облачност...
В четвъртък минималните температури ще са от 16 до 19°, в София – 16°. През деня под влиянието на преминаващ от запад на изток студен атмосферен фронт..
В неделя (14 септември) ще бъде пуснато движението по цялата магистрала "Европа". Това обяви министърът на регионалното развитие и..