За пета поредна година в България се провежда Race for the Cure (Бягане за лечението) в подкрепа на женското здраве. Стартът е в 10:00 часа на 1 октомври от Южния парк в София, а призивът е: "Нека заедно застанем на старта в подкрепа на жените в България".
По този начин страната ни става част от най-голямото благотворително спортно събитие в Европа, в което участват над 50 държави, в полза на повече от 31 организации, които се борят с рака на гърдата. Събраните средства отиват директно за организациите и болниците за лечение на рак на гърдата, както и за техните образователни кампании, свързани с това заболяване. С 500 000 новодиагностицирани и 125 000 души, които умират от рак на гърдата в Европа всяка година, тези средства са от жизненоважно значение – казват организаторите на Race for the cure Bulgaria.
У нас статистиката също е тревожна – всяка година около 4 хиляди българки са диагностицирани с това заболяване, но се предполага, че броят на болните надхвърля 30 хиляди. Целта на събития като Race for the cure е чрез по-масовото участие да се промени тенденцията и да има все по-малко жени, диагностицирани с рак на гърдата.
Вижте още:
В интерактивния център за наука и технологии на "София Тех Парк" - "ТехноМеджикЛенд", на 10 и 11 май ще се проведе състезание по скоростно редене на Куба на Рубик. Събитието е част от официалния календар на Световната куб асоциация и се организира от..
Туристическото дружество "Бачо Киро" организира тази събота, 10 май, туристически поход до Дряновския манастир по повод 149-ата годишнина от Априлската епопея. В похода ще се включат и туристически дружества, както и групи от..
В обръщение към народа държавният глава Румен Радев обяви, че внася предложение в Народното събрание за провеждане на национален референдум. Въпросът в него е "Съгласни ли сте България да приеме единната европейска валута "евро" през 2026 година"...
Официалният старт на летния туристически сезон ще бъде даден на 31 май в Поморие. С избора на града домакин Министерството на туризма поставя фокус върху..
Дългогодишната работа като учител, художник и културолог подтиква Йонка Господинова да провокира своите ученици в силистренското училище "Никола Йонков..
Българска делегация, водена от министъра на правосъдието Георги Георгиев, присъства на интронизацията на архимандрит Гавриил като игумен на Зографския..