Спасяваме енергийния баланс на системата , каза пред БНР президентът на синдиката "Подкрепа" Димитър Манолов по повод протестите на енергетици и миньори. "В момента през тези топлоелектроцентрали се осигурява между 40 и 60% от производството на базова ток. Докато не намерим техническо решение за тяхното заместване, всичко друго, което би се направило, ще е безумие. Предлагат се решения, които не само не отговарят на този въпрос, а задълбочават проблема", заяви синдикалистът. Според Манолов, правителството предлага срещу получаването от ЕС на 1,5 млрд евро, да се закрие цял отрасъл в енергетиката. От спирането на топлоелектроцентралите пряко ще бъдат засегнати 13-14 000 души, но общо ще пострадат около 120 000 души във въгледобивните райони, добави Манолов.
Богата програма с кинопрожекции и огнено шоу, по случай Международния ден на младежта , подготвя Община Варна. Събитията ще се проведат на 12 август от 16:00 до 23:00 ч. на входа на Морската градина . В рамките на предвидената празнична програма ще..
До 29 август 2025 г. варненци и гости на черноморския град могат да посетят пътуващата изложба "Следи от изчезване" в местния Природонаучен музей. Изложбата е част от кампания, посветена на опазването на редки и застрашени животински видове в България...
При строително-ремонтни дейности на Северната сграда (откъм ул. "Оборище") на Националната художествена академия в София е намерен античен тегулен гроб – част от Източния некропол на Антична Сердика. Ядрото на некропола е разположено под и около..
През последните дни по Южното Черноморие има няколко фатални инцидента с удавени туристи , съобщава БНТ. Силният североизточен вятър и мъртвото течение..
Министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов, откри вертолетно летище в Кърджали, съобщи пресцентърът на МЗ. Площадката е на територията на..
От 13 часа днес, 14 август, във Варненския залив дават старт на Международната регата "Кор Кароли" , съобщи Община Варна. Надпреварата, която ще продължи..