Български арменци в София, Пловдив, Бургас, Варна и Русе протестираха в подкрепа на арменците от Нагорни Карабах. Акцията е част от международна инициатива на арменските общности по света. Митингът в София се проведе пред сградата на Представителството на Еврокомисията, в Русе пред общината, а в останалите градове пред поместните арменски храмове. Инициативата „Европейци за Арцах“, както арменците наричат Нагорни Карабах освен солидарност и подкрепа, за бягащите от войната цели да привлече внимание в навечерието на третата среща на върха на Европейската политическа общност, която ще се проведе на 5 октомври в испанския град Гренада. Арменците са недоволни, че за пореден път в историята техните сънародници стават жертва заради геополитическите интереси и обвиниха ЕС, че мълчи за етническото прочистване на Нагорни Карабах.
През нощта , над по-голямата част от страната ще е предимно ясно и почти тихо. Преди полунощ над Югозападна България все още ще има купесто-дъждовна облачност и на места ще превалява дъжд. Минималните температури ще са между 5° и 10°, в София..
ХХ-ата Международна конференция на Българската асоциация на хирурзите, гастроентеролозите и онколозите (БАХГО) събра в София видни специалисти в областта на хирургичната онкология и гастроентерология. Във форума взе участие и френският хирург..
Ученици от Бургас обединиха интереса си към технологиите и опазването на природата, създавайки дигитална игра, в която симпатичен морски робот събира пластмасови и хартиени отпадъци от виртуалното море , преодолявайки вълни от замърсяване и..
ХХ-ата Международна конференция на Българската асоциация на хирурзите, гастроентеролозите и онколозите (БАХГО) събра в София видни специалисти в..
Официалният старт на летния туристически сезон ще бъде даден на 31 май в Поморие. С избора на града домакин Министерството на туризма поставя фокус върху..
Българска делегация, водена от министъра на правосъдието Георги Георгиев, присъства на интронизацията на архимандрит Гавриил като игумен на Зографския..