Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Волейболистите ни победиха Нидерландия в квалификация за Париж 2024 

Снимка: bvf.bg

Българският национален отбор по волейбол победи Нидерландия в мач от олимпийските квалификации в китайския град Сиан.  

Възпитаниците на Пламен Константинов се наложиха в три гейма (25:23, 25:21, 30:28) и с общо 6 точки заеха временното пето място в група С след две победи и две загуби. Квоти за олимпийските игри в Париж догодина ще получат първите два отбора в крайното класиране.  

Следващият мач на българите ще бъде на 6 октомври срещу Канада.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

На хакатон в София ще разработват иновации по европейска космическа програма

От 7 до 9 ноември "София Тех Парк" ще бъде домакин на десетото издание на CASSINI Hackathons & Mentoring, организиран от Европейската комисия и Агенцията на Европейския съюз за космическата програма (EUSPA). Научно-технологичният парк е първата..

публикувано на 07.11.25 в 06:00

Времето остава облачно и дъждовно, на югозапад отново ще е без валежи

В петък минималните температури ще са от 5 до 10°, в София ще е около 6°. През деня ще е облачно и с валежи, на повече места преди обед. В Северозападна България количествата ще са по-значителни. Почти без валежи и с временни разкъсвания на..

публикувано на 06.11.25 в 18:30
Александър Николоски и Гроздан Караджов

Възобновява се строителството на железопътна връзка между София и Скопие

Вицепремиерите и министри на транспорта Гроздан Караджов и Александър Николоски подписаха в Гюешево Споразумение за начало на изграждане на жп тунел между България и Република Северна Македония. Съоръжението е част от транспортния коридор "Западни..

публикувано на 06.11.25 в 14:35