Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Източник от ЕС: България би могла да изтегли териториалните си планове

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Теоретично е възможно България да оттегли внесените в Комисията регионални планове, заяви пред кореспондентката на БНР в Брюксел Ангелина Пискова източник от ЕС. Той уточни, че ако страната ни не иска да загуби средства по фонда за справедлив преход, то тези планове трябва да получат одобрението на Еврокомисията до края на годината. Източникът припомня, че в момента текат преговорите по тях и подчерта, че оттеглянето ще затрудни и двете страни.
За изтеглянето на териториалните планове настояват миньорите и енергетиците, блокиращи вече седмица пътища в страната. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Поскъпва месечната издръжка на работещите, обяви КНСБ

Нужният чист месечен доход за издръжка на семейство от двама възрастни и дете до 14 г. е 2748 лв. (1331 евро) към края на второто тримесечие на 2025 г. От 1526 лв. (739 евро) месечен доход се нуждае един работещ, живеещ сам. Това сочат данните на..

публикувано на 23.07.25 в 13:23

Оранжев код за горещини има за цялата страна с изключение на морското крайбрежие

В сряда  минималните температури ще са от 17° до 23°. В София ще е 17°. Преди обяд ще бъде слънчево. След пладне, атмосферата ще се лабилизира. Ще се развие купесто-дъждовна облачност и в западните и централни райони, ще превали краткотраен дъжд с..

публикувано на 22.07.25 в 18:00

Помагало "Моята България" посреща участниците в конференцията на АБУЧ във Велико Търново

Много от сънародниците ни в чужбина, приемат работата си по различни народолюбиви каузи като мисия, в която винаги влагат цялата си душа. Това прави и българката Валентина Александрова – Кирова, поделяйки ежедневието между грижите за семейството си..

публикувано на 22.07.25 в 10:10