Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Спрени са три от фериботите за трафик през Дунав към Румъния

Снимка: БТА

Поради критично ниското ниво на р. Дунав фериботната платформа, обслужваща граничния пункт "Оряхово – Бекет" няма да плава до нормализиране на речното ниво.

Заради влошени метеорологични условия със силен вятър и по настояване на капитана, Фериботната платформа "Олтишору-4" под румънски флаг не плава и между Свищов-Зимнич. Товарният трафик от двата ферибота се пренасочва към граничните пунктове при Русе и Никопол. 

На границата с Румъния трафикът е интензивен на пунктовете "Видин", "Кардам" и "Никопол" за товарни автомобили на изход. Румънският фериботен кораб "Европа”, обслужващ линията "Никопол - Турну Мъгуреле", не извършва плавания поради повреда. Работата ще бъде подновена след отстраняване на аварията. От "Гранична полиция" препоръчват пътуващите да използват други пунктове на българо-румънската граница. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 23 септември 2025 г.

В "България днес" на 23 септември слушайте: 02:42 - Отзвук от отбелязването на Деня на независимостта на България сред българите в чужбина 06:16 - Актуално от България и сънародниците по света 17:50 - Православен църковен календар –..

публикувано на 23.09.25 в 19:00
Простор...

След есенното утро, през деня в сряда все още температурите ще са летни

В сряда , 24 септември, минималните температури ще са от 8 до 14°, по Черноморското крайбрежие – между 14 и 18°, в София – 9°. В крайните източни райони преди обяд ще има ниска облачност, а в сутрешните часове на отделни места в низините и..

публикувано на 23.09.25 в 18:15

Висшето училище по телекомуникации ще праща студенти и преподаватели в Китай

Два Меморандума за сътрудничество с китайски университети е подписало Висше училище по телекомуникации и пощи при специализирана индустриално-академична визита в Китай начело с ректора на училището проф. д-р Миглена Темелкова. Документите са подписани..

публикувано на 23.09.25 в 16:50