Вътрешното министерство е създало организация, за да могат българските граждани без валидни документи като лична карта или личен зелен паспорт, защото са изгубени, откраднати, повредени, унищожени или с изтекъл срок, да могат да упражнят правото си на глас на предстоящите местни избори.
На гражданите, подали вече заявление за нова лична карта, ще бъде ускорено издаването на документи или удостоверение за изгубен, откраднат, повреден, унищожен или изтекъл за валидност документ.
При невъзможност да бъде издадена нова лична карта до 27 октомври, по искане на гражданите ще бъде издавано нужното им удостоверение, с което да гласуват. Удостоверението ще служи само пред секционната избирателна комисия и е валидно за изборния ден - 29 октомври. Удостоверения за заявен постоянен и настоящ адрес се издават от общинската администрация, припомнят от министерството.
"Група български граждани успешно е изведена от израелска територия от МВнР, със съдействието на посолството ни в Тел Авив. С оглед сигурността на пътуващите, по-пълна информация за операцията ще бъде предоставена след приключването й", съобщиха..
Над 60 български митничари са преминали обучение с британски специалисти. Това бе съобщено при демонстрация на техническо оборудване за проверка на товари и превозни средства, предоставено от британската страна на Агенция "Митници"...
Иновациите могат да се превърнат в основен двигател за привличане и задържане на млади хора в селските райони. Това заяви министърът на земеделието и храните Георги Тахов на неформалното заседание на Съвета на ЕС по земеделие и рибарство във..
И тази година на 21 юни светът ще има повод да се обедини и смири. Можем да го открием в Международния ден на йога – древната практика-учение, която..
Българската шопска салата си спечели място сред 24-те най-добри салати в света според нова класация, публикувана от CNN, предаде БГНЕС. Свежото и..
На 21 и 22 юни Експо център "Флора" в Морската градина в Бургас ще се превърне в кулинарна арена, където най-добрите майстори на паеля от цяла..