Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Дългият път към дома"

Снимка: YouTube /maryboysband

Вярна на родния си Бургас, Мария Мутафчиева ще отбележи и там с концерт две важни за нея събития, белязали 2023 г. – личния си юбилей и своите 30 години, отдадени на музиката. Неслучайно спектакълът е озаглавен "Продължавай да мечтаеш" – освен заглавие на една от самостоятелните ѝ песни, това е и мотото на певицата, което я движи напред. Преди концерта, който се осъществява с подкрепата на Община Бургас, Мери споделя: "Този концерт ще се проведе в родния ми Бургас, и то на място, с което са свързани едни от най-хубавите ми години. Започнах да посещавам Културния дом на Невтохимика едва на 5 години – ходех там на уроци по класически балет, след това по пиано и солфеж… Това място е заредено с много емоции за мен и затова очаквам едно вълнуващо събитие!"

На 12 октомври в залата на Културния дом на Нефтохимика заедно с Мария на сцената ще застанат много нейни колеги и приятели актрисата Деляна Хаджиянкова, тенорът Марио Николов, цигуларите Александър Миролесков и Киара Николова, Деан Вълев - Дишо, младата RIA и акордеонистът Илиян Дянков. С някои от тях са свирили заедно още от ученическите им години. Разбира се, момчетата от Мери Бойс Бенд също ще бъдат до своята Мери.

На въпроса лесен или труден е дългият път към дома, Мери отговаря: "Дългият път към дома e обич, и очакване за прегръдка, и щастие!"


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Димитър Лазаров

"Море и земя"

За Димитър Лазаров – DE FUEGO не може да се каже кое стои на първо място – музиката или танцът. Авторските му песни винаги ни зареждат с много позитивни и слънчеви емоции. Така е и в най-новата – "Море и земя", която участва в тазгодишното издание на..

публикувано на 27.08.25 в 10:15

"Аз и ти"

Познаваме Марияна Добрева като певица и автор на песни, в които участва и с китара. Още в края на 90-те години на ХХ век тя е и сред основателите на емблематичната за Бургас група "Силует". През пролетта, като подарък за рождения си ден, Марияна ни..

публикувано на 26.08.25 в 10:15

Габрово е домакин на първата Седмица на джаза

По повод обявяването на обща кандидатура на Габрово и Велико Търново за Европейска столица на културата през 2032 година, габровци напомнят за общите културни ценности на двата града. Това ще се случи по линия на дикси музиката с покана за първото..

публикувано на 25.08.25 в 10:15