Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Арестуваха кандидат кмет на Дупница

Снимка: Окръжна прокуратура - Кюстендил

Задържан е кандидат за кмет на Дупница за предстоящите избори, съобщи говорителят на Окръжната прокуратура в Кюстендил Марияна Сиракова. Задържането на независимия кандидат-кмет Методи Захаринов става след решение на Централната избирателна комисия (ЦИК).

Арестът е във връзка с постъпило уведомление от полицията в Кюстендил, че в Шенгенската информационна система е въведен сигнал от Република Гърция за международно издирване на българския гражданин Методи Захаринов.

Според Избирателния кодекс регистрираните кандидати не могат да бъдат задържани от регистрацията до обявяване на изборните резултати без разрешение на ЦИК. В съда е внесено искане в съда за оставянето му в ареста, каза пред БТА прокурор Сиракова. Срещу Захаринов има издадена съдебна присъда в Гърция, която той трябва да изтърпи. Обвинението е за подправяне на евробанкноти.

Захаринов е офицер от резерва, авиоинженер. В момента е инспектор към Службата за пожарна безопасност. Семеен е, с две деца. Живее в с. Яхиново, община Дупница.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Разкриха ОПГ, оглавявана от руски гражданин, за обращение на фалшиви банкноти

Организирана престъпна група за прекарване в обращение на фалшиви банкноти – долари и евро, както и за държане на неистински български левове е разкрита в Пловдив, съобщи БТА. Арестувани са шестима души, включително нейният ръководител. Начело на..

публикувано на 24.07.25 в 14:41

Часът на Радио България - Брой 61

В брой 61 на предаването слушайте: Писателката Здравка Евтимова за срещите си в българските училища по света и за  участието си като специален гост на годишната конференция на АБУЧ Българинът от Париж Джонатан Ангелов - приказка ли е..

публикувано на 24.07.25 в 12:00

Участници от осем държави на "Сребърна пафта" в Кюстендил

От 24 до 26 юли в Кюстендил ще се състои 21-вото издание на Международния фолклорен фестивал "Сребърна пафта" – празник на културното многообразие и танцовото изкуство от цял свят, предаде БТА. Фестивалът ще събере за поредна..

публикувано на 24.07.25 в 06:00