Българският кораб за насипни товари "Рожен" в израелското пристанище Ашдод се намира в близост до бойните действия. Съдът ще напусне опасната акватория най-рано след седмица след разтоварването му. Изпълнителният директор на Български морски флот капитан Александър Калчев заяви пред БТА, че няма опасност за екипажа. Той уточни, че в района на пристанището няма военни действия, а нивото на сигурност в порта е нормално. Пристанището е защитено и с противовъздушна отбрана. Капитан Калчев посочи, че няма никакъв риск, портът работи, има и кораби на рейда.
Екипажът на „Рожен“ е от 19 души, всички са българи, добави изпълнителният директор. Част от моряците се свързаха преди изявлението с БНТ и съобщиха, че не се чувстват в безопасност.
"Поне 870 души може да се възползват от мярката "Избирам България", за да бъдат привлечени обратно в България от чужбина. Голяма част от тях сигурно ще се върнат и със семействата", каза за БТА зам.-министърът на труда и социалната политика Наталия..
Международното триенале на сценичния плакат гостува на галерия "Средец" на Министерството на културата на 29 юли, вторник, с блиц изложба "Ре-акция: България и еврото" в рамките на час и половина. В прессъобщение на министерството се посочва, че..
Държавната агенция за бежанците при Министерския съвет започва пилотен за България и Европейския съюз проект – създаване на алтернативни социални услуги за непридружени деца бежанци, съобщава пресцентърът на агенцията. "Партньори по проекта са..
Българският фолклор ще бъде представен по време на Индонезийския интернационален фолклорен фестивал, организиран между 1 и 6 август в Джакарта,..
Вече две седмици България гори, или вече може би само "тлее", след като в четвъртък главен комисар Александър Джартов, директор на Главна дирекция..
В "България днес" на 1 август слушайте: 01:15 Актуално от България и за българите по света 26:30 Събития от Балканите в петъчната ни рубрика "По..