Агенцията за социално подпомагане събира информация за всички непридружени деца, пристигащи у нас от Израел заради войната, за да им бъде оказана педагогическа, психологическа и правна помощ и социална подкрепа.
В последната седмица у нас пристигат десетки непридружени малолетни и непълнолетни деца след кървавото нападение на терористите в района на ивицата Газа в търсене на спасение и нормален живот в страната ни, посочват от агенцията.
На онези деца, които нямат близки и роднини на територията на страната, ще се обезпечи настаняване.
В Страсбург евродепутатът Христо Петров представи фотоизложбата "Корени и криле за деца и семейства в България". Експозицията включва 23 портрета на деца и пресъздава емоционални моменти от ежедневието на приемните семейства и осиновителите. Зад всяка..
Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен на икономическо развитие. Данните на Националния статистически институт (НСИ) за 2023 г. показват,..
Асоциацията на индустриалния капитал в България отправи апел за участие в протест на 26 ноември срещу бюджета за 2026 г., който предстои да бъде приет на второ четене. "Призоваваме не само нашите членове, но и всички предприемачи, стопански ръководители,..