Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

МВнР предупреждава за бдителност при пътуване до Франция

Снимка: mfa.bg

Министерство на външните работи информира българските граждани, че във Френската република е въведено максималното трето ниво на плана за борба с тероризма "Вижипират" ("опасност от атентати"). Това ниво предвижда повишени мерки за сигурност на територията на цялата страна на обществени места и обекти на критичната инфраструктура.

МВнР препоръчва на българските граждани, намиращи се и пътуващи за Френската република, да проявяват повишена бдителност при посещения на обществени места, масови, спортни и културни събития, религиозни обекти, гари, летища, обществен транспорт, търговски центрове, музеи, образователни заведения и други застрашени обекти.

При нужда от съдействие, българските граждани във Френската република могат да се свържат с българското дипломатическо представителство в гр. Париж на тел.: +33 1 45 51 85 90  и дежурен телефон в извънработно време: 0033 /0/ 6 21 84 95 15, както и на адрес:consul@ambbulgarie.fr

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Президентът очаква покачване на цените заради присъединяването към еврото

Във Върщец където участва във 20-та световна среща на българските медии президентът Румен Радев изрази опасение, че цените ще се вдигнат веднага, след като излезе доклада за готовността на България за влизане в еврозоната. Той призова хората сами да..

публикувано на 26.05.25 в 13:03

Македонският президент иска от ЕС “творческа дипломация“ спрямо България

В интервю за “Свободна Европа“ президентът на Северна Македония Гордана Силяновска - Давкова определи като “прецедент“ македонската евроинтеграция и заяви, че той “ще роди нови прецеденти“, предава БГНЕС. Тя смята, че има място за “творческа..

публикувано на 26.05.25 в 10:02

Плевен се включва в популярен фестивал на античното наследство

Фестивалът на античното наследство "Орел на Дунава" ще осъществи най-амбициозното си издание досега - "Легионите на Мизия", от 13 до 15 юни в три антични крепости на територията на Област Плевен. Това са крепостта "Сторгозия", древноримският град Улпия..

публикувано на 26.05.25 в 09:10