Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Правителството работи да повиши доверието на инвеститорите към България

Снимка: БТА

Премиерът Николай Денков заяви, че кабинетът има програма за управление до края на 2024 г. На форума "Среща на бизнеса с правителството" Денков акцентира, че се работи за започване на изостаналите реформи в правосъдието, администрацията и образованието, цели на България са също влизането в Шенген и Организацията за икономическо сътрудничество и развитие. Модернизацията на българската икономика е третият приоритет, изтъкнат от Денков.

"Трябва да увеличим доверието в международен план, защото инвеститорите се интересуват от това! Трябва да стабилизираме политическата система, защото всички инвеститори в момента казват, че ако няма политическа стабилност, за тях това е проблем“, поясни премиерът. Той посочи, че за да бъдат устойчиви във времето решенията на партиите от парламентарното мнозинство зад кабинета се взимат чрез съгласуване.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българите са сред най-малко ползващите влакове в ЕС

Железопътният превоз на пътници в ЕС е нараснал с 5,8% през 2024 г., показват публикуваните днес данни на статистическата агенция Евростат. През миналата година с влакове са извършени 443 милиарда пътникокилометра, което е най-високото ниво,..

публикувано на 31.10.25 в 17:45

Президентът отличи изявени личности за постиженията им в различни области

В навечерието на 1 ноември, Деня на народните будители, държавният глава Румен Радев удостои с Почетния знак на президента изявени личности с постижения в областта на музикалното и изобразителното изкуство, академичното дело и науката. На..

публикувано на 31.10.25 в 16:26

По съседски: Събития с балкански адрес

Сърби по цял свят отбелязват 1 година от трагедията в Нови Сад На 1 ноември сърби зад граница ще се присъединят към призива на студентите в Сърбия за отбелязване на годишнината от срутването на козирката на жп гарата в Нови Сад, отнело..

публикувано на 31.10.25 в 10:30