Авиокариерно шоу, на което най-добрите работодатели в авиоиндустрията ще разговарят с желаещи да започнат работа в тази сфера, ще се проведе днес и утре на Терминал 2 на столичното летище.
На кариерното изложение ще бъдат представени много работни позиции, а опита си ще споделят двама пилоти - Райна Косева и Иван Марков. “Искрено се надяваме професионалистите да вдъхновят хората, които се интересуват какви са възможностите в авиоиндустрията”, каза за БНР Анелия Димова от екипа на организаторите.
Друго очаквано събитие ще бъде обявяването на победителя в конкурса за есе на тема “Летящите хора”. Целта на конкурса е популяризиране на авиоиндустрията и вдъхване на мотивация в младите хора за кариера в сектора.
"България не поставя допълнителни условия към процеса и преговорите на Северна Македония с ЕС", каза вицепрезидентът Илияна Йотова при откриването в София на форума "ЕС среща Балканите". Във форума участват европейският комисар по разширяването..
Млади изследователи постигнаха впечатляващо научно откритие в областта на клетъчната биология. Български екип публикува научна статия, в която проследява човешките хромозоми по време на митоза, което досега се смяташе за невъзможно . Научният..
В брой 47 на предаването слушайте: Западно- и средноевропейският митрополит Антоний за работата сред българските общности зад граница и православието като духовен мост между културите; 22-годишният Георги Грозев учи тромпет в Гент и прославя..
В "България днес" на 16 април слушайте: 02:18 Актуално от България и сънародниците по света 07:43..
В брой 47 на предаването слушайте: Западно- и средноевропейският митрополит Антоний за работата сред българските общности зад граница и..
Млади изследователи постигнаха впечатляващо научно откритие в областта на клетъчната биология. Български екип публикува научна статия, в която проследява..