Форум за представяне на Националната програма "Неразказаните истории на българите" се проведе в българското посолството в Букурещ. “Нямаше по-естествено място за началото на тази великолепна идея. Животът, съдбата и делото на всички най-велики личности от българската история през XIX век са свързани с Букурещ” - заяви пред участниците посланик Радко Влайков.
“Неразказаните истории на българите“ ще е част от нашия изключително богат национален капитал” - подчерта образователният министър Галин Цоков. Той допълни, че целта е чрез създаване на общ дигитален архив да се съхрани българщината и да се възпита в младите родолюбието към България, независимо къде се намират по света. Програмата променя модела на образование, учениците стават активната страна, за да могат да разкажат своите местни истории, обясни Цоков.
Сред плеядата достойни българки, съхраняващи и разпространяващи българския език, култура и традиции по света, днес беше отличена Анита Екенова от Лион. Създателката на пътуващия фолклорен събор "На мегдана на другата България" беше удостоена с..
20 номинации от 11 държави – това е броят на претендентките за отличието "Българка на годината"-2024, на името на "Св. Злата Мъгленска" , което Изпълнителната агенция за българите в чужбина присъжда от 2009 година насам. Както вярната..
Идвам в България да се зареждам с нови чувства – това сподели с нас Десислава Цветкова, която прекарва 14 години в столиците на Обединена Европа, работейки в администрацията на Европейската комисия. Отскоро Десислава отново е в родината си и черпи..
Народният певец Илия Луков ще изнесе концерт в Тараклия по случай Деня на бесарабските българи – 29 октомври. Тържеството в центъра на..
Генадий Мартинов – бесарабски българин, протойерей на църквата "Радост на всички скърбящи" в украинския град Арциз в залата на читалище “Славянска..