Йосиф Панов-Пепелянката защити световната си титла в полусредна категория на Универсалната боксова организация (UBO). Българският боксьор срази французина Санди Месуд след 12 равностойни рунда и единодушно съдийско решение. Това беше и основната битка от галавечерта на бойните спортове Max Fight 56.
Панов заслужи аплодисментите на близо 10 000 зрители в Арена София, както и суперлативи от голямата звезда на трибуните - Конър Макгрегър. Ирландската легенда в ММА награди и двамата боксьори с бонус от по 12 000 евро. Още толкова заслужи Борислав Велев-Рой за нокаут на вечерта в подгряващия сблъсък с Пабло Мендоса.
Панов вече има 25 победи на професионалния ринг. След триумфа той благодари за подкрепата и призова зрителите още веднъж да скандират "Българи, юнаци!"
Първите национални награди "Тийн тайм" ще бъдат връчени тази вечер в Първо студио на Българското национално радио. Кампанията е инициирана от едноименното предаване на програма "Христо Ботев" на БНР и се осъществява с подкрепата на Регионалния Център..
В петък , 17 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 7°. В сутрешните часове на места в Дунавската равнина и западната част от Горнотракийската низина ще има мъгла или ниска облачност. През деня над по-голямата част от..
Министърът на културата Мариан Бачев откри българския щанд в 77-ия Международен панаир на книгата във Франкфурт. “От средновековните ръкописи, положили основите на нашата писмена култура, до съвременните гласове, които днес разговарят с глобалния..
София е домакин на финалите на ER Champ 2025 – най-голямото международно състезание за ескейп стаи в света. В събитието, на 19 и 20 октомври, участват..
Когато приносът в областта на науката се превърне в база за следващи задълбочени проучвания, границите между държавите и континентите като че ли се..