Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Корабът “Рожен” трябва да се завърне през този уикенд от Израел

Снимка: архив

Очаква се днес или утре българският кораб “Рожен” да отплава от израелското пристанище Ашдод, съобщи капитан Александър Калчев, изпълнителен директор на Параходство “Български морски флот”. Плавателният съд трябваше да остане там до разтоварването му.

Според Александър Калчев, няма опасност за екипажа, тъй като в района на пристанището не се водят военни действия и нивото на сигурност е нормално. 

Корабът “Рожен” за пореден път попада в зона на военни действия, след като в началото на войната в Украйна остана пет месеца блокиран в пристанище Черноморск.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В Източните Родопи се сформира нова двойка черни лешояди

Мъжки черен лешояд, освободен в рамките на реинтродукцията на вида, е успял да намери спътница в живота си, която вероятно произхожда от колонията на черните лешояди в Националния парк "Дадя" в Гърция. Новата двойка е забелязана в Източните..

публикувано на 14.02.25 в 16:20

Средната работна заплата в София е 3388 лева

Най-високата средна работна заплата в България е в София-град – 3388 лева, а най-ниската е в Смолян – 1617 лева. Това сочат данните на Националния статистически институт за декември 2024 година. Заради заплатите в столицата в целия Югозападен..

публикувано на 14.02.25 в 15:06

В зоопарка на Бургас животни и хора могат да общуват без прегради

Бургаският зоопарк предлага контактни зони, в които посетителите могат да общуват с различни животни, пуснати свободно. Любителите на животните имат възможност да се снимат с тях и да ги нахранят от ръка. Зоните са достъпни целогодишно ,..

публикувано на 14.02.25 в 10:05