Жителите на симитлийското село Брежани ще отбележат Празника на брежанския кестен с богата програма през уикенда.
На дълга кулинарна трапеза гостите ще бъдат приканени да опитат традиционни ястия – уханни пити, баници, айвар, заек с кестени, сладкиши с кестени, приготвени от местни майсторки и гости от град Делчево в Северна Македония. “И ще заухае площадът на най-вкусните кестени, хилядолетия съхранени в Брежанските гори”, обещават организаторите от сдружение “Хора и традиции”.
Целта на събитието е да популяризира местния сорт кестени, пренесен по римско време на тези земи. Освен наслада за небцето, празникът ще предложи изложение на селскостопански продукти, а също веселие и добро настроение чрез фолклорни песни и танци и балонен празник за децата.
"Предсрочните избори по никакъв начин няма да помогнат на никого с нищо. Ако сега се отиде на избори, служебното правителство няма да има никаква сила да състави най-трудния бюджет за последните 30 години." Това каза президентът на Конфедерацията на..
България загуби с 0:4 от европейския шампион по футбол Испания в среща от Световната квалификация в група "Е". Два гола за победителите вкара Микел Мерино. Атанас Чернев си вкара автогол 11 минути преди края на мача. В добавеното време Микел..
Наполовина са намалели украинските граждани с временна закрила в страната, които са настанени в хотели и други бази по линия на хуманитарната програма за подслон. В момента са 2732 души, а през пролетта са били 5647 души, отчете вицепремиерът Атанас..
В "България днес" на 17 октомври слушайте: 08:25 - Българите в Унгария с двоен празник – ден на приятелството и сертификат от ЮНЕСКО за..
В събота , 18 октомври, минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 9. През деня ще бъде предимно облачно и на много места ще има валежи от..
Четвъртият хеликоптер, предназначен за спешна медицинска помощ по въздуха, вече е на българска земя. "Новата въздушна линейка ще бъде базирана в..