Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Парламентарните групи ще дискутират предложението за отнемане на дерогацията на “Лукойл”

Снимка: Ани Петрова

Среща на парламентарните групи по повод предложението на ГЕРБ да бъде отнета дерогацията на “Лукойл Нефтофим Бургас” ще се състои днес, съобщи лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов на предизборна среща в Добрич.

На брифинг в централата на ГЕРБ председателят на парламентарата комисия по енергетика Делян Добрев каза, че партията му за трети път ще внесе искането в Народното събрание, тъй като от дерогацията в момента печели само “Лукойл”.

Съпредседателят на ПГ на Движението за права и свободи Делян Пеевски заяви, че ДПС ще подкрепи предложението с аргумента, че въпросът е от стратегическо значение за България и българските граждани.

Според финансовия министър Асен Василев няма гаранции дали бургаската рафинерия ще може да си осигури достатъчно надеждни доставки, ако България спре да внася руски петрол още в края на годината, а не през октомври догодина, каквото е парламентарното решение.




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Президентът иска да се ускори подготовката на български пилоти за F-16

Доставката на изтребителите F-16 е само началото на политическия ангажимент към логистиката, поддръжката и изграждането на реални отбранителни способности на Българските военновъздушни сили. Това заяви държавният глава Румен Радев на среща със..

публикувано на 12.04.25 в 12:50

Завърши трето успешно плаване до Антарктида на НИК 421

Военният научноизследователски кораб НИК 421 "Св. св. Кирил и Методий" се звърна след успешна трета мисия до Антарктида. Корабът акостира на Морската гара във Варна и беше посрещнат с военен ритуал.  Корабът е изминал 19 725 мили за 155..

публикувано на 12.04.25 в 11:02
Доц. Наум Кайчев

Работата на българо-македонската комисия по историческите въпроси е блокирана

Последните дискусии в Съвместната историческа комисия между България и Северна Македония бяха напълно безплодни поради позицията на колегите от Скопие. По същество нямаше продуктивна атмосфера. Македонските колегиотказаха обсъждане на съвместни..

публикувано на 12.04.25 в 09:38