Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Делян Пеевски: “Лукойл” ще внесе 500 млн. лв. данъци в хазната 

Снимка: lukoil.bg

Заплашената с отнемане на дерогацията за внос на руски петрол “Лукойл Нефтохим Бургас” е изразила готовност да плати 500 млн. лв. данъци. Това съобщи съпредседателят на ПГ на ДПС Делян Пеевски след среща на парламентарните групи на ГЕРБ-ДПС, ПП-ДБ и ДПС в Народното събрание по повод предложението на ГЕРБ за отмяна на дерогацията на рафинерията.  

Участвали са също премиерът Николай Денков, финансовият министър Асен Василев, съпредседателят на ПП-ДБ Кирил Петков и съпредседателят на “Демократична България” Атанас Атанасов.  

“Ако “Лукойл” не внесе тези суми - 500 милиона данъци и близо милиард във Фонда за енергийна сигурност, тогава ще поискаме отнемане на дерогацията”, заяви Делян Добрев, депутат от ГЕРБ и председател на парламентарната комисия по енергетика. 

В петък ще се състои извънредно заседание на парламента, за да бъде преодоляно ветото на президента Румен Радев върху Закона за енергетиката, каза още Делян Пеевски. Законът предвижда пълна либерализация на пазара на електрическа енергия за битовите потребители до 2026 г. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Изложбата "90 години БНР – радиото на поколения българи" вече е в Бургас

Пътуващата изложба "90 години БНР – радиото на поколения българи" може да бъде разгледана вече и в Бургас. Поводът е и рожденият ден на БНР-Бургас – в края на май се навършват 13 години от създаването на регионалната медия. Изложбата, подредена..

публикувано на 18.05.25 в 09:05
Росен Желязков

Българска правителствена делегация ще присъства на инаугурацията на папа Лъв XIV във Ватикана

Правителствена делегация, водена от министър-председателя Росен Желязков, ще присъства на неделната тържествена литургия по повод началото на понтификата на папа Лъв XIV, съобщи правителствената пресслужба. В нея ще участват също вицепремиерите..

публикувано на 18.05.25 в 07:00

В Бранище извиват голямото добруджанско хоро

Началото на единайсетата хоротека в добричкото село Бранище ще бъде поставено днес на стадиона, където ще се развее 50-метров флаг. " Българското знаме ще бъде двойно по-голямо в сравнение с миналогодишното ", каза кметът на селото Димитър Николов...

публикувано на 18.05.25 в 06:00