В сряда, 25. октомври, минималните температури ще са от 10 до 15°, в София около 12°. През деня ще е слънчево, след обяд ще се заоблачава и вечерта от югозапад ще завали. Максималните температури ще са между 25 и 30°, в столицата - 26°.
По Черноморието преди обяд ще е слънчево, след това ще се заоблачи. Ще духа до умерен южен вятър. Температурите на въздуха ще са до 25-29°. Морската вода е 18-21°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.
Над планините ще е с облачно, очакват се валежи от дъжд в следобедните часове в масивите от Западна България. Температурата на 1200 м. надморска височина ще е до 16°, на 2000 м. до 10°.
В четвъртък валежите ще обхванат и централната част на Дунавската равнина и Лудогорието. Ще духа умерен югозападен вятър, по северните склонове на Западна Стара планина ще е временно силен и на места там ще се прояви като фьон.
В Европа ще е облачно, на много места с валежи. По значителни ще са в Дания, Бенелюкс, Северна Украйна и Южен Беларус.
На Балканите ще е слънчево с валежи по Адриатика. Вечерта ще завали и над централната част на полуострова.
В Лондон и в Берлин ще е 14°, в Париж 15°. В Москва се очакват 2°. В Рим и в Мадрид термометрите ще сочат съответно 22 и 18°. В Белград ще е 24, в Букурещ - 26°, в Истанбул - 23°. Най-топлата евростолица ще е Атина с 27°.
Във Ванкувър и Монреал ще е 10 и 13°, в Чикаго - 24,а в Ню Йорк -18°. В Лос Анджелис се очакват 23°, в Маями и в Мексико сити ще e 28 и 26°, в Буенос Айрес - 18,а в Рио де Жанейро - 31°. В Дубай ще е 35°, в Йерусалим 28°.
На 16 февруари Радио България отбеляза 89-години от своето начало. И през 1936 и през 2025 година е бил неделя, а историята и тогава и днес продължава да се пише. В "България днес" специален гост е журналистът Тодор Токин, който в продължение на..
Във вторник , 18 февруари , минималните температури ще бъдат между минус 5 и 0°. В София ще е около минус 5°. В по-голямата част от страната ще се задържи студено, облачно, с валежи от сняг, в крайните югоизточни райони – от дъжд. Снежната..
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски" – София, съобщи прессекретариатът на държавния глава. По Конституция президентът има правомощията..
В различни периоди от съществуването си, дирекция "Предавания за чужбина" на общественото радио, позната днес като мултимедийната многоезична програма на..
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски"..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..