С 11 гласа "за" и 3 "против" парламентарната комисия по енергетика отхвърли ветото на президента над промените в Закона за енергетиката, които въвеждат либерализация на цените на тока за гражданите. От ДПС и ГЕРБ заявиха, че разбират социалните аргументи на президента, но заради очакваните от Брюкскел средства по Плана за възстановяване и устойчивост законът трябва да бъде приет, а допълнително ще се уточни, как ще се прилага. Следващата стъпка е ветото да бъде гласувано в пленарна зала.
ГЕРБ свикаха извънредно заседание в петък - 27 октомври. Мандатоносителите от "Продължаваме промяната – Демократична България“ (ПП-ДБ) заявиха, че ще бойкотират заседанието.
По предложение на председателя на комисията Делян Добрев бе прието в Закона за акциза и акцизните данъчни складове да се върне старият режим 50% от резервите на горива в страната да се съхраняват в България, тоест в монополните складове на "Лукойл“, а останалите 50% в чужбина. При правителството на ПП-ДБ бе въведено 100% съхранение на резерва от горива в България.
Английската граматика обърква българските ученици, защото те често пренасят нейните правила върху родния си език, каза за БТА Евелина Гечева от "Академика БГ", организатор на кампанията "Бъди грамотен". По думите ѝ, много от младежите пишат имената на..
Над 40 издателства и над 30 срещи с автори ще има по време на фестивала "С книга на плажа" 2025г, който ще се проведе в Бургас от 13 до 17 август в алеите пред Експозиционен център "Флора". В програмата на събитието са включени премиери на..
На кръгла маса в Университета за национално и световно стопанство днес експерти ще търсят решения на проблема с шарката по овцете и козите в страната. Заразата от шарка по дребните преживни животни се разраства, като се разпространява основно в..
В "България днес" на 15 Август слушайте: 01:55 – Актуално от България и сънародниците по света 14:00 – Православен църковен..
Четиринадесетото издание на Международния кулинарно-фолклорен фестивал "Банатски вкусотии – традициите на моето село" ще се проведе на 16 август 2025 г.,..
Една от най-големите звезди на съвременната опера - Джойс ДиДонато, избра българската дизайнерка Веселина Свиларска за костюмите, с които ще представи..