Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Дни на българската култура в Сегед, Унгария

"Зюрьош банда“
Снимка: Светла Кьосева

В унгарския град Сегед за 19-и път се организират Дни на българската култура, съобщи Моника Фаркаш-Барати от Българското самоуправление в университетския град. 

Както всяка година програмата е разнообразна и наситена. Началото ще бъде поставено днес с "хоротека“ в кафе "Радноти“, организирана от танцов състав "Балкан“. Съставът е основан през 1990 г., а танцовият му репертоар обхваща всички етнографски райони на България, предаде БТА. 

На 27 октомври в Дома на националностите в Сегед ще бъде открита фотоизложбата на Антони Георгиев "Еврейско наследство в България“, посветена на 80-годишнината от спасяването на българските евреи. Ще бъдат представени кадри от материалното наследство на евреите по нашите земи. 

Последното събитие е концерт на 10 ноември на „Зюрьош банда“, чиито музикални дискове заемат челно място в класации като World Music Charts Europe. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Български художник от Чикаго издаде най-новата си книга в родината

Романът “Петрихор” е новоизлязлата книга на Василен Васевски, отпечатана в издателство “Потайниче”, съобщи авторът, който от години живее в Чикаго, САЩ. “ Книгата е за незавръщането, книга за дъжда, за романтичната обреченост на поколението ни ,..

публикувано на 07.08.25 в 13:00
Снимка: Аналитичен център за балкански изследвания / Фейсбук

Представиха 10 филма от новооткрития видеоканал "Българите в Таврия"

На 5 август дистанционно беше представен проектът "Нематериалното културно наследство на българите в Таврия: опазване и транслация в условията на руската окупация на региона". Той е осъществен с подкрепата на ЕС по програмата House of Europe, предава..

публикувано на 07.08.25 в 11:09

Награждават победителите в три конкурса за българите по света

В Двореца на децата в София, днес от 13:30 ч., Изпълнителната агенция за българите в чужбина (ИАБЧ) ще проведе тържествена церемония по награждаване на победителите в три традиционни международни конкурса за деца и младежи от българската диаспора . Това..

публикувано на 07.08.25 в 07:05