Военнослужещи и военна техника от Въоръжените сили на Великобритания и Северна Ирландия ще се придвижват днес и утре по републиканската ни пътна мрежа от Румъния до Гърция заради приключването на многонационално учение на НАТО в северната ни съседка, съобщи пресцентърът на Министерството на отбраната.
Днес ще има и придвижване на личен състав и военна техника от учебен полигон “Корен“ в Хасковска област до Казанлък. Поводът е завършили тактически учения на формирования от 61-ва Стрямската механизирана бригада - Карлово от състава на Сухопътните войски.
В "България днес" на 27 ноември слушайте: 01:36 – След напрежение в „триъгълника на властта“ замразиха Бюджет 2026 19:51 – Шареният живот в Ново село на завърналото се у нас сем. Овчарови 34:00 – Художникът Ивайло Каменов и..
Окръжният съд във Варна пусна на свобода кметът на града Благомир Коцев срещу парична гаранция от 200 хил. лв. (102 258 евро). Преди съдът да се произнесе, пред сградата се събраха негови привърженици и симпатизанти на “Продължаваме промяната”,..
Минути преди в Народното събрание да започне второто – финално, четене на държавния бюджет за 2026 г., лидерът на най-голямата парламентарна сила ГЕРБ-СДС, Бойко Борисов, спря процедурата, връщайки проектозакона за преработка с думите: "докато не се..