Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ЦИК: Съдът ще реши, дали на балотажа ще се гласува и с машини

Росица Матева
Снимка: БТА

Жалбите срещу решението на ЦИК да отмени гласуването с машини са девет. Очаква се утре (30 октомври) Върховният административен съд да се произнесе по тях. Ако ВАС отмени решението на ЦИК, ще е възможно да се организира гласуване на втория тур с машини. Това обяви на брифинг говорителят на ЦИК Росица Матева.
"Аз съм убеден привърженик на машинното гласуване. Решението, което взехме в петък, беше единствено правилно, предвид информацията, която получихме. Знаем, че при всички положения ще търпим критики за решение по този казус", каза Матева.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Народното събрание посрещна деца от българската общност в Молдова

Председателят на Народното събрание Наталия Киселова посрещна в пленарната зала на парламента близо 100 деца от българската общност в Молдова. "Надявам се посещението в България да бъде за вас стимул да научите повече за страната, за нейната култура..

публикувано на 11.09.25 в 19:00

България днес - 11 септември 2025 г.

В "България днес" на 11 септември слушайте: 06:52 - Актуално от България и за общностите с българи по света 26:12 – Пътешественикът Мартин Граховски – за странстването по света 44:02  – Пътешественикът Мартин Граховски - отново в..

публикувано на 11.09.25 в 19:00

От запад на изток над страната ще премине студен атмосферен фронт

В петък  минималните температури ще са от 15 до 22°, в София – 16°. През деня облачността ще е по-често значителна, около и след обяд купесто-дъждовна. На много места ще има кратки валежи, интензивни и значителни в районите около Централна Стара..

публикувано на 11.09.25 в 18:30