Върховният административен съд ще разгледа на 30 октомври решението на Централната избирателна комисия - ЦИК, да не се гласува с машини на изборите за местна власт. Делото е насрочено за 14,30 часа.
На 28 октомври ЦИК прие да няма гласуване с машини, защото получи справка от Държавната агенция за национална сигжурност, че зам.-министърът на електронното управление Михаил Стойнов е заснел стъпка по стъпка изграждането на изходния код на машините, после го е изнесъл с флашка.
Според Агенцията, а и според ЦИК това нарушава доверието в гласуването с машини. След решението на ЦИК бяха изпратени 8 жалби във ВАС, включително и от управляващата коалиция "Продължаяваме промяната – Демократична България“. По закон за изборни казуси съдът трябва да насрочи делото в тридневен срок.
За периода януари-юни 2025 г. нетният поток от преки чуждестранни инвестиции в страната достигна 848 млн. евро (0.8% от БВП), което представлява спад с 31.4 млн. евро спрямо същия период на 2024 г. През юни 2025 г. потокът е отрицателен в размер на 359.6..
По случай Международния ден на морските фарове най-старият фар по българските морски ширини в Шабла отвори врати за посетители. Община Шабла обяви, че днес до 17 часа е последната възможност, за настоящата година туристите да разгледат Шабленския фар...
От малък Николай Николов мечтае да лети. Не става космонавт, каквато е мечтата на почти всяко момче, но се посвещава на авиомоделизма. През 2000 г. заедно със свои приятели решава да построи своя първи хеликоптер, който да е двуместен и с максимално..
Според статистиката на Изпълнителната агенция по горите в периода от 2010 до 2024 г. на територията на България са възникнали 7115 горски пожара,..
Дори в неясния контекст на руската война в Украйна българите продължават да приемат като най-близки сред международните фактори най-вече европейските..
През нощта ще бъде предимно ясно със слаб вятър от южната четвърт. В петък през страната ще преминава студен атмосферен фронт. Вятърът ще се обърне..