Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Изгубилият кандидат за кмет на ГЕРБ в София направи първи коментар

Антон Хекимян
Снимка: БТА (архив)

Кандидатът за кмет на ГЕРБ-СДС Антон Хекимян излезе с първи коментар, след като вотът на местните избори в неделя го поставя на трета позиция в надпреварата за София. "Благодаря на всички, които ме подкрепиха и гласуваха за мен. Уважавам избора и на тези, които не ме подкрепиха и поздравявам кандидатите, които отиват на балотаж", написа Хекимян в социалната мрежа ден след вота.

"Притеснителни са резултатите: първият е първи с едва 34 000 гласа (към момента) от имащи право на глас 1 100 000…. В същото време в София 4.1% не подкрепят никого и този резултат расте", казва още Хекимян и продължава: "За мен и може би за тези, които не гласуваха, предстои труден избор между държавна сигурност и държавна собственост! И да - всеки носи отговорност за изборите си. Аз моя го направих и не съжалявам. Ще работя и ще го отстоявам!".



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Октомври започва с облаци, над Западна България до вечерта ще завали

В сряда минималните температури ще са от 5 до 10°, по морето и по-високи, в София – 6°. През деня облачността ще бъде разкъсана, над много райони значителна. Следобед на отделни места в Рило-Родопската област ще превали дъжд. През нощта срещу..

публикувано на 30.09.25 в 18:30

Две трети от пълнолетните българи страдат от наднормено тегло

Кръгла маса относно необходимостта от национална програма за борба със затлъстяването ще се проведе днес в Народното събрание. В експертен доклад на тема "(не?)Победимите пандемии – Затлъстяването" се посочва, че страната ни е на 5-о място в..

публикувано на 30.09.25 в 07:00

София е домакин на международно изложение за технологии в металообработката

В софийския Интер Експо Център от 30 септември до 3 октомври се провежда международното изложение MachTech&InnoTech, в центъра на което са машините и технологиите в металообработката. Продукцията си представят 150 изложители и над 500..

публикувано на 30.09.25 в 06:00