Работещи в културни институции от цялата страна протестират пред Столична библиотека в София и в областните градове с искане за увеличение на заплатите. В Деня на народните будители хората от музеите, библиотеките, читалищата, музикално-сценичните изкуства, театрите, Българското национално радио, държавната Агенция "Архиви", българската национална филмотека, протестират срещу унизителните доходи.
Искаме увеличение на издръжката за всичките около 11 000 в сектора. Те работят на заплати малко над минималната. Искаме 35% ръст на доходите, колкото е инфлацията за последните 2,5 години, заявиха от синдикатите. Настоява се също парите за култура в държавния бюджет да са поне 1% от БВП. Културната индустрия в България създава 5-5% от БВП, а получава от държавния бюджет едва 0,4%.
Летният оперен фестивал "Сцена на вековете" във Велико Търново отбелязва 40 години от своето създаване с богата програма. Програмата ще предложи на публиката опера, балет, симфонична музика, мюзикъл и концерт-спектакли от 27 юни до началото на октомври...
В брой 57 на предаването слушайте: Сезонна работа в Европа – една от възможностите за безработните българи. Накъде се насочват те и в какви сфери, разказва пред Гергана Манчева Габриела Горанова-Димчева, заместник -директор на Агенцията..
Общата сума на приходите по консолидирания бюджет на държавното обществено осигуряване (ДОО) към май 2025 г. са със 742,9 млн. лв. повече, в сравнение със същия период на 2024 г, съобщи БГНЕС, като цитира НОИ. В сравнение със същия период на миналата..
По време на първата национална конференция, посветена на поклонническия туризъм в България, с участието на министъра на туризма Мирослав Боршош и Западно-..
Рок фест "Твърдица и църквата" ще се проведе тази вечер от 20:00 ч. край язовир Жребчево. Фестивалът се организира за поредна година от Община Твърдица и е..