Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

От ноември природният газ поскъпва до 82,12 лв./MWh

Снимка: БТА

Комисията за енергийно и водно регулиране окончателно реши цената на природния газ за ноември да се повиши с 36% и да се продава за 82,12 лева за мегаватчас, без данъци и такси.

Сред основните фактори за поскъпването са значителният ръст на ценообразуващия индекс на Нидерландската борса за ноември, увеличените доставки за предстоящия отоплителен сезон и негативното влияние на военните конфликти в Украйна и Близкия изток върху пазарните цени на синьото гориво.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Инициативата "Голяма маса: Една общност" за последно тази година

През лятото на 2024 г. една столична община и нейните жители показаха как нагледно можем да бъдем щастливи и задружни като общност, седнали на една маса. През месец юли 2024 г. на улица "Екзарх Йосиф" и през септември на улица "Оборище" бяха разгънати..

публикувано на 20.09.25 в 10:05

На Фестивал на чесъна кани село Долни Раковец

Фестивал на чесъна се провежда на 21 и 22 септември на стадиона в село Долни Раковец, община Радомир, област Перник. Събитието представя традиционното производство на долнораковски чесън. Поради благоприятните почвено-климатични условия..

публикувано на 20.09.25 в 07:00

Бургас е домакин на Фестивал на електромобилите

Фестивал на електромобили Eldrive EV Fest 2025 ще се проведе днес на Морската гара в Бургас.  Събитието е посветено на електрическите коли и в програмата му са включени тест драйвове, представяне на нови модели и вечерно светлинно шоу. Посетителите..

публикувано на 20.09.25 в 06:00