Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Президентът Румен Радев се срещна с представителите на 15 американски компании

Снимка: БТА

България предлага редица инвестиционни предимства и като географско положение, и като условия за правене на бизнес, и като човешки потенциал на фона на динамичните регионални и глобални политически и икономически процеси. Това подчерта президентът Румен Радев на среща с представители на 15 водещи американски компании в секторите на здравеопазването, информационните и комуникационни технологии, земеделието, отбраната и други.

Делегацията е водена от Ерик Стюарт – председател на Американо-Централноевропейската бизнес асоциация. Целта на разговорите е търсене на възможности за повишаване на търговския и инвестиционен обмен между САЩ и България.

На срещата присъства и посланикът на САЩ Кенет Мертен. "Много от тези компании вече развиват успешен бизнес в България и се интересуват от разширяване на бизнеса си тук, а други проучват възможностите за навлизане на пазара", посочи Мертен.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България подготвя мащабно представяне на туристическото изложение в Лондон

Министерство на туризма за поредна година организира националното представяне на международното туристическо изложение World Travel Market в Лондон. По време на 45-ото издание на събитието, от 4 до 6 ноември т.г., България ще се представи с рекордно..

публикувано на 02.08.25 в 10:25

Отбелязваме 122 години от Илинденско – Преображенското въстание

С ритуал по полагане на венци и цветя пред паметника "Илинден" в местността Предела, на 2 август ще бъде отбелязана 122-годишнината от избухването на Илинденско – Преображенско – Кръстовденското въстание .  Община Разлог съобщава, че ритуалът ще се..

публикувано на 02.08.25 в 07:20
Снимка: Посолство на България в Джакарта, Индонезия

Ученици от София представят България на фолклорен фестивал в Джакарта

Българският фолклор ще бъде представен по време на Индонезийския интернационален фолклорен фестивал, организиран между 1 и 6 август в Джакарта, съобщи посолството на България в Индонезия във фейсбук. "Българският фолклор ще оживее в сърцето на..

публикувано на 01.08.25 в 19:15