Ако ГЕРБ бутне правителството, ще допусне огромна историческа и стратегическа грешка, заяви пред Нова тв президентът от 2012 до 2017 г. Росен Плевнелиев. Той направи коментара си по повод думите на партийния лидер Бойко Борисов, че т.нар. сглобка не съществува и че свиква национално съвещание на 8 ноември, на което ГЕРБ да реши дали ще продължи да подкрепя кабинета.
“Ако бутнат правителството, ще дадат път на Румен Радев. Всички демократично мислещи хора в България разбраха кой е той. И ще има големи съмнения за сътрудничество между Борисов и Радев”, изтъкна Плевнелиев.
Що се отнася до балотажа на местния вот в столицата, правилното решение е проевропейските и продемократичните сили да се обединят, каза бившият президент. По думите му, изборът е геостратегически – между Европа и Азия, между Европа и Русия.
Конституционният съд (КС) ще допусне частично искането на президента. Това каза председателят на парламента Наталия Киселова пред БНТ. КС е длъжен да образува дело. Спорът ще е дали искането на държавния глава е допустимо в цялост или частично,..
С решение на Министерския съвет срокът за изпълнение на дейностите по Националната програма за научни изследвания "От полюс до полюс 2022-2025 г." е удължен до края на 2027 г., съобщи БТА. Според правителствената пресслужба едно от основните направления на..
От Бургаската търговско-промишлена палата съобщават, че по идея на Българо-италианския център " Да Винчи" и неговия председател д-р Иво Барзов е предприета инициатива за изграждане и задълбочаване на връзките между Бургаския регион и този на италианския..
В "България днес" на 28 Май слушайте: 01:33..
Харизматична личност, с фино чувство хумор и усет за мярка и естетика – това научаваш още при първа среща за журналиста, преводач и водещ на..
Военни формирования от Сухопътните войски, Военновъздушните сили, Военноморските сили, Съвместното командване на силите, Съвместното командване на..