Българската звезда на световния тенис Григор Димитров победи с 6:3, 6:7(1), 7:6(3) шестия в света Стефанос Циципас, в полуфинал на последния за годината турнир от категория АТР Мастърс 1000 в Париж, и се класира за финала, съобщи БНТ.
Мачът започна отлично за Григор, който спечели 12 от откриващите 14 точки в двубоя, което му позволи за отрицателно време да поведе с пробив и аванс от 3:0 гейма. В заключителната трета част от сблъсъка и двамата спечелиха първите си сервис геймове и до края на двубоя двамата демонстрираха отлична игра.
Димитров бе безпогрешен в тайбрека, като спечели първите 5 разигравания. Циципас спечели две разигравания, но само отложи отпадането си от турнира, след като хасковлията сложи точка на спора с втория си мачбол след 2:31 часа игра. Димитров спечели първия си тайбрек срещу този опонент.
На финала Григор Димитров ще премери сили с Новак Джокович или Андрей Рубльов.
И тази година екипът, проучващ археологическия комплекс Провадия-Солницата, организира на 22 септември Ден на отворените врати. Подготвен е интересен и различен от стандартния посетителски маршрут из комплекса на най-древния солодобивен и градски..
"- Анадолеца или Пашата, както му казваха още, беше най-хубавото куче на Петра. То беше голямо, черно, с дълга космата опашка и увиснали уши, каквито са ушите и козината на каракачанското куче." ("Борба до смърт", Йордан Йовков) "...По този вълчи..
През лятото на 2024 г. една столична община и нейните жители показаха как нагледно можем да бъдем щастливи и задружни като общност, седнали на една маса. През месец юли 2024 г. на улица "Екзарх Йосиф" и през септември на улица "Оборище" бяха разгънати..
"- Анадолеца или Пашата, както му казваха още, беше най-хубавото куче на Петра. То беше голямо, черно, с дълга космата опашка и увиснали уши, каквито са..
И тази година екипът, проучващ археологическия комплекс Провадия-Солницата, организира на 22 септември Ден на отворените врати. Подготвен е интересен и..
В "България днес" на 22 Септември слушайте: 01:47 - Актуално от България и сънародниците по света 12:55 – В деня на..